Únos dieťaťa rodičom, ktorému nebolo dieťa zverené do starostlivosti

Dobrý deň, veľmi VÁS PROSÍM O POMOC.Som družkou pána X - ktorému bolo dieťa zverene KRAJSKÝm Súdom do jeho starostilosti.Matke bolo dieťa odobraté za hrubé porušovanie mravnej výchovy a pod.Teraz nám maloletú uniesla - všade sa prezentuje ako matka, avšak nikde nepredkladá doklady ani rozhodnutia súdu.Dieťa nechodí do školy,a dokonca by sa maloletá mala ...

Pridané dňa: 08.11.10

Zobraziť odpoveď

Je možné preplácanie dovolenky nevyčerpanej za kalendárny rok?

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ako je v zákone riešené preplácanie dovolenky. Ja mám ešte 10 dní starej dovolenky a celú novú a chcela by som, aby mi ju koncom roka šéf preplatil. Je to možné?

Pridané dňa: 21.10.10

Zobraziť odpoveď

Mám nárok na dlhšiu dovolenku po odpracovaní 10 rokov u zamestnávateľa?

Dobrý deň. Pracujem už 10 rokov v jednej firme ako predavačka. Počula som, že po odpracovaní určitého počtu rokov mám nárok na viac dní dovolenky. Je to pravda? Ak áno, na koľko dní mám nárok.

Pridané dňa: 21.10.10

Zobraziť odpoveď

Finančný príspevok na stravovanie zamestnancov namiesto poskytovania stravných lístkov?

Mám stavebnú firmu a moji zamestnanci nechcú dostávať stravné lístky, ale radšej by dostávali peniaze na stravné v hotovosti. Je to z právneho hľadiska možné? Ak áno, aké sú podmienky?

Pridané dňa: 21.10.10

Zobraziť odpoveď

Má odstupné vyplatené pri skončení pracovného pomeru vplyv na dĺžku poberania podpory v nezamestnanosti?

Zamestnávateľ chce so mnou ukončiť pracovný pomer dohodou z organizačných dôvodov a z toho dôvodu mi patrí odstupné v zmysle zákonníka práce. Ja sa však obávam, že potom budem dostávať podporu v nezamestnanosti kratšie obdobie. Má vyplatené odstupné vplyv na dĺžku poberania podpory v nezamestnanosti?

Pridané dňa: 21.10.10

Zobraziť odpoveď

Zaujali sme Vás? Pokračujte výberom Balíka, ktorý Vám vyhovuje