Právo na vrátenie poskytnutého peňažného plnenia (daru/pôžičky) a jeho premlčanie

Dobrý deň, moja zosnulá mama zaplatila jednej osobe prevodom zo svojho účtu modulový dom v hodnote 50 tisíc eur. Viem, že tieto peniaze jej nikdy nevrátila. Disponujem prevodnými príkazmi v papierovej forme. Existuje možnosť, aby som si tieto peniaze od nej nárokoval späť? Mama zomrela v r. 2019. Ďakujem, Varga

Pridané dňa: 21.01.22

Zobraziť odpoveď

Zmena spôsobu využitia poľnohospodárskych pozemkov v súkromnom vlastníctve, vyhodnotenie správnosti postupu pri podávaní pripomienok k návrhu územného plánu mesta

Dobrý deň, podala som mestu Nová Baňa nasledovný podnet na zahrnutie pozemkov v mojom vlastníctve a vlastníctve mojich príbuzných- sme 4 spoluvlastníci. Následne som bola pozvaná na prerokovanie. Nakoľko som osobou ZŤP- na invalidnom vozíčku, splnomocnila som účasťou na prerokovaní manžela. Ten sa prerokovania zúčastnil, ale pani spracovateľka- odborne ...

Pridané dňa: 30.07.21

Zobraziť odpoveď

Môže investor zmeniť územný plán mesta?

Dobrý deň, Chcel by som sa poradiť, ako postupovať v prípade ak bývame na novej IBV, kde okrem 60 pozemkov určené pre rodinné domy, je parcela, ktorá je podľa platného územného plánu určená pre obciasnku vybavenosť, max. 3 podlažia a nejaké percento zastavanosti. Majiteľ ...

Pridané dňa: 01.03.21

Zobraziť odpoveď

Vyporiadanie BSM, vyporiadanie majetkovej účasti v obchodnej spoločnosti

Dobry den chcela by som sa spytat S manzelom sa ideme rozvadzat mame spolu 7 mesacnu dcerku nasiel si milenku . Pride na delenie majetku. Mame rodinny dom na pozemku ktory kupil manzel este pred svadbou za 12000€ a dal spravit zakladovu dosku za 17000€ tri tyzdne pred svadbou . Ja som pocas manzelstva predala svoj vlastny byt a 30000€ vlozila do ...

Pridané dňa: 14.10.20

Zobraziť odpoveď

Ústne dojednaná zmluva o pôžičke medzi FO a PO podľa § 657 Občianskeho zákonníka, čiastočné splnenie záväzku dlžníkom, a možnosť vymáhania zvyšnej (nesplatenej) časti pôžičky

Firme - s.r.o. som zaslal zo svojho sukromného účtu z titulu požičky sumu na kupu auta. Nebola uzatvorená pisomná zmluva. Po niekolkých mesiacoch mi konatel s.r.o. vrátil menšiu čast penazi zo svojho sukromného učtu. Po určitom čase som ho písomne vyzval na vrátenie zvyšku ...

Pridané dňa: 29.09.20

Zobraziť odpoveď
Predcházajúca strana 1 z 96

Zaujali sme Vás? Pokračujte výberom Balíka, ktorý Vám vyhovuje