Rozsah exekúcie zrážkami zo mzdy a iných príjmov a exekúcia vo vzťahu k náhradnému výživnému

Otázka:

Dobry den chcela by som sa opytat hrozi mi exekucia, som rozvedena s dietatom, mam pozicky aj nebankovky a nemam ich z coho splacat, byvam v podnajme kde platim 200eur mesacne, byvaly mi neplati alimenti, a zarobim 340eur.V byte nevlastnim nic ani nahnutelnosti nemam. Kolko mi mozu strhnut z platu a ci sa to tyka aj nahradneho vyzivneho Dakujem

Odpoveď:

Dobrý deň,

na základe Vašej otázky ohľadom rozsahu exekúcie zrážkami zo mzdy a iných príjmov a vzťahu exekúcie k náhradnému výživnému Vám zasielame nasledovné stanovisko:

Podrobné stanovisku k výkonu exekúcie zrážkami zo mzdy a iných príjmov nájdete tu:

http://e-pravo.sk/questions/view/54/rozsah-zrazok-zo-mzdy-v-pripade-exekucie

V zmysle zákona č. 201/2008 Z.z. o náhradnom výživnom a o zmene a doplnení zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení nálezu Ústavného súdu Slovenskej republiky č. 615/2006 (ďalej len „zákon o náhradnom výživnom“) je nezaopatrené dieťa oprávnenou osobou, ktorá má nárok na náhradné výživné.

Vzhľadom na uvedené, plnenie poskytnuté štátom je plnením poskytnutým oprávnenej osobe, teda Vášmu dieťaťu a nejedná sa o Váš príjem, teda v prípade exekučného konania nebude podliehať exekúcii.

 

S pozdravom

Redakcia ADVOKATnaWEBE.sk  

22.02.11

Váš názor nás zaujíma

Pomohla Vám táto odpoveď?

0

0

Zaujali sme Vás? Pokračujte výberom Balíka, ktorý Vám vyhovuje