Kúpa pozemku od nájomcu tohto pozemku

Otázka:

Dobrý deň chcel by som využiť ponuku odkúpiť stavebný pozemok od spoločnosti,ale oni by mi dali tento pozemok len do prenájmu a ja by som im mal vyplatiť celu sumu za daný pozemok v hotovosti.Ten pozemok majú ale oni v prenájme od urbárskeho spoločenstva.Ja by som im zaplatil celu sumu pozemku a oni by mi ten pozemok dali do prenájmu.Tvrdia že by pozemok chceli od urbárskeho spoločenstva tento rok odkúpiť a potom by mi ten pozemok predali za symbolické euro keďže im ja celu čiastku vyplatím teraz .Chcem sa opýtať či je táto cesta legálna?Lebo že má tento rok vyjsť zákon že sa bude dať pozemok odkúpiť od urbárskeho spoločenstva.Je to celé v poriadku?

Odpoveď:

Dobrý deň,

Vami opísaný postup platný právny poriadok nezakazuje. Na tomto mieste si Vás dovoľujeme upozorniť, že všetko ale závisí od konkrétneho znenia zmlúv, ktoré by mali byť v tejto právnej veci uzatvorené.

Nakoľko nám nie sú známe konkrétne pomery dotknutého pozemku a ani bližšie okolnosti tohto prípadu, tak Vám v tejto súvislosti odporúčame, aby ste sa s touto otázkou obrátili na advokáta v mieste Vášho bydliska, ktorý celú záležitosť podrobne preskúma a poskytne Vám konkrétnejšie stanovisko ku Vašej otázke.    

S pozdravom

Redakcia ADVOKATnaWEBE.sk

16.05.11

Váš názor nás zaujíma

Pomohla Vám táto odpoveď?

0

0

Zaujali sme Vás? Pokračujte výberom Balíka, ktorý Vám vyhovuje