Je možné osvojiť dospelé dieťa?

Otázka:

Dobry den,potrebujem poradit,ako a ci sa daju osvojit dospele deti,a co je treba k tomu vybavit.Dakujem za odpoved

Odpoveď:

Dobrý deň,

na základe Vašej otázky ohľadne osvojenia Vám zasielame nasledovné stanovisko:

V zmysle § 99 ods. 2 zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine v platnom znení "Osvojiť možno len maloleté dieťa, ak je osvojenie v jeho záujme."

Z uvedeného vyplýva, že osvojiť dospelé dieťa možné nie je.

S pozdravom,

Redakcia ADVOKATnaWEBE.sk

10.05.11

Váš názor nás zaujíma

Pomohla Vám táto odpoveď?

0

0

Zaujali sme Vás? Pokračujte výberom Balíka, ktorý Vám vyhovuje